Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Büyükşehir’den ihtiyaç sahibi ailelere ekmek yardımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her gün ihtiyaç sahibi 17 bin 362 aileye ekmek yardımında bulunuyor. 20 yıldır sürdürülen yardımlar kapsamında, dar gelirlilere bugüne kadar 270 milyon 335 bin ekmek ulaştırıldı.
Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen, fırından yeni çıkmış taze ekmekler her gün belli saatlerde Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından mağdur durumdaki ailelere, yaşlı ve kimsesiz kişilere, engellilere ve ailelerine dağıtılıyor. Ekmekler, dağıtım noktalarında bizzat hak sahibine, ailede bulunan kişi sayısına göre teslim edilerek yaşanabilecek bir karmaşanın da önüne geçiliyor.
Yetkililer, yardım yapılacak ailelerin, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı uzmanları tarafından yapılan incelemeler sonucu belirlendiğini kaydederek, ailelerin yardımlardan yararlanması için gerekli şartları şöyle sıraladı:
“Ankara mücavir alan sınırları dahilinde oturuyor olmak, ailenin gelirinin TÜİK yoksulluk sınırları altında olması, sosyal inceleme sonucunda yardım komisyonun belirlediği puanlama sisteminde belirlenen puanı almış olmak.”

Bir önceki yazımız olan Dha Ankara - Kılıçdaroğlu, Güdül İlçe Başkanı Öngay'ın Cenaze Törenine Katıldı (2) - (Yeniden) başlıklı makalemizde -, (Yeniden) ve 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri