Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çankayalı kadınların el emeği başkentlilerin beğenisine sunuluyor

22 Çankaya Evinin açtığı hobi ve el sanatları kurslarında yüzü aşkın Çankayalı kadının iş birliği, dostluk ve azimle ürettiği birbirinden güzel el emeği göz nuru eserler, 6-7 Mayıs tarihlerinde üç alışveriş merkezinde kurulan stantlarda Başkentlilerin beğenisine sunulacak. Arcadium, Taurus ve 365 AVM’de eş zamanlı olarak açılacak stantlarda el emeği ürünlerin satışa sunulması, 14 Mayıs’ta kutlanacak Anneler Günü’nden bir hafta önce olması nedeniyle de farklı bir anlam taşıyor. Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kadın emeğinin görünür kılınması ve değerini maddi olarak da bulabilmesi açısından önemli gördükleri bu etkinliğin bir anlamda pilot uygulama olduğunu belirtti. Taşdelen, “Belediyemizin Yerel Eşitlik Eylem Planı’nda yer alan hedeflerden biri de kadın emeğinin değerlendirilmesini teşvik etmek. Bu açıdan, binlerce Çankayalıya yüzden fazla değişik alanda eğitim veren Çankaya Evlerinde üretilen el emeği eserlerin sergileneceği ve satışının yapılacağı bir etkinlik düzenlemek istedik” dedi.

6-7 Mayıs’ta açılacak sergi ve stantların Anneler Günü’nden bir hafta önceye geldiğine dikkat çeken Taşdelen, “Anneler Günü için henüz hediye almamış olanları, kadınların el emeği ve göz nuruyla yaptıkları birbirinden güzel eserleri görmeye davet ediyorum. Heykelden seramiğe, ince işçilik gerektiren el sanatlarından resme, sanatın ve el sanatlarının değişik dallarında üretilen yüzlerce eser arasından annenize ve hatta kendinize hitap eden bir şeyler bulacağınıza, üretken kadınlarının da sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağına eminim. Eylül ayından itibaren Çankaya genelindeki pazar yerlerinde kadın el emeğinin sergilendiği ve satışının yapıldığı sabit noktalar kuracağız. Üreten kadının üretimden aldığı hazzın yanı sıra emeğini maddi anlamda bir gelire dönüştürebilmesi için aralıksız çalışıyor, projeler üretiyoruz. Çankaya, emekçi kadınların kalesi olmaya devam edecek” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Çankaya GESK liderliğini sürdürüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri