Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Cezaevinde öğrendiği el sanatı geçim kaynağı oldu

Bir suçtan dolayı hapis cezasına çarptırılan 45 yaşındaki Nevzat Kurt, 6 yılını cezaevinin el sanatları atölyesinde çalışarak geçirdi. Devrek Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki atölyede dokuma işi öğrenen Kurt, öğrendikleri sayesinde meslek sahibi oldu. Kurt, cezaevinden çıktıktan sonra ailesini geçimine katkı sunmak için dokuma işi yapıyor. Evin bir odasına kurduğu mini atölyesinde günde bir şal örerek kazancını artırmayı hedeflediğini belirten Kurt, geçim derdinin çok zor olduğunu kaydetti.

Yaşadığı süreci anlatan Nevzat Kurt, “Ben cezaevindeyken iş atölyesinde el örgüsü örüyordum. Cezaevinden çıktıktan sonra el örgüsü yaparak ailemi geçindiriyorum. Bu yüzden ek bir iş yapma ihtiyacı duydum. Cezaevinde öğrendiğim örgücülük işini burada icra etmeye çalışıyorum. Piyasada 70-80 liraya satılan şalları 20 TL’ye satıyorum. Müşteri bulmakta sıkıntı çekmiyorum. Çünkü genellikle sipariş üzeri çalışıyorum. Günde iki şal örerek boş zamanlarımı değerlendiriyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Silahlı kavganın faili sağlık kontrolünden geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri