Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert açıklama!

Dışişleri Bakanlığı, Almanya’daki Federal Başbakanlık binası önünde eyleme tepki göstererek, Berlin’de Başbakanlık binasının önünde gerçekleştirilen ve Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bazı dünya liderlerini hedef alan pankartın açıldığı gösteriyi şiddetle kınıyoruz. Almanya’da artan ırkçılık ve yabancı düşmanlığının vardığı noktanın yeni bir örneğini teşkil eden bu konuya ilişkin rahatsızlığımız Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği’ne ve bir Nota ile Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na bildirilmiştir dedi. 

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: Berlin’de Başbakanlık binasının önünde gerçekleştirilen ve sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bazı dünya liderlerini hedef alan pankartın açıldığı gösteriyi şiddetle kınıyoruz. 

VAHİM OLAN, ALMAN POLİSİNİN DE GÖSTERİNİN YAPILDIĞI ALANDA BULUNUP, BU DURUMA MÜDAHALE ETMEMESİDİR

Sözkonusu pankartta yazılı ifadede, resimde yeralan liderlerin hayatına kastedilmesi yönünde doğrudan şiddet çağrısı yapılmaktadır. Daha vahim olan, Alman polisinin de gösterinin yapıldığı alanda bulunup, bu duruma müdahale etmemesidir.
 

Almanya skandalı sonrası Türkiye harekete geçti!

NOTA İLE ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA BİLDİRİLMİŞTİR

Almanya’da artan ırkçılık ve yabancı düşmanlığının vardığı noktanın yeni bir örneğini teşkil eden bu konuya ilişkin rahatsızlığımız Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği’ne ve bir Nota ile Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na bildirilmiştir.

AÇIKÇA TEŞVİK İÇEREN BU DURUM KARŞISINDA ALMAN MAKAMLARININ  HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALMASINI BEKLİYORUZ

Başbakanlık binasının önünde gerçekleşen bu olayın hiçbir şekilde kabul edilebilecek bir yönü bulunmamaktadır. Şiddete açıkça teşvik içeren bu durum karşısında Alman makamlarının ivedilikle gerekli her türlü tedbiri almasını bekliyoruz. 

Bir önceki yazımız olan Adalet yürüyüşünün 19. günü başladı başlıklı makalemizde 19 gün, adalet yürüyüşü ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri