Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İsviçreden vatandaşlarına Türkiye uyarısı

İsviçre Dışişleri Bakanlığı’nın internet sayfasında yer alan güncel seyahat uyarısında, 16 Nisan referandumu nedeniyle ülke genelinde siyasi atmosferin gergin olduğuna ve Türkiye genelinde gösteriler olabileceğine dikkat çekiliyor.

Türkiye’ye yönelik yabancı ülke basınında çıkan eleştirel haberler nedeniyle, yabancıları hedef alan protestoların olma olasılığına vurgu yapılan uyarıda, dikkatli olunması ve gösterilerden uzak durulması salık veriliyor.

ÇİRKİN ALGI OPERASYONU

Darbe girişimi sonrasında olağanüstü hal ilan edildiği ve bu kapsamda hükümetin toplanma ve basın özgürlüğü gibi bazı temel hakları sınırlama yetkisi olduğu kaydedilen bakanlık açıklamasında, ülkeye giriş çıkışlarda mahkeme kararı olmaksızın tutuklanma ihtimali olduğu öne sürüldü.

Açıklamada ayrıca, Irak ve Suriye’deki durumun Türkiye’ye yansımaları olduğu, tüm önlemlere rağmen terör saldırısı ihtimali bulunduğu ifade ediliyor.

İsviçre Dışişleri Bakanlığı, güvenlik kontrolleri nedeniyle mutlaka kimlik kartı bulundurulmasını ve yerel makamların uyarılarının da dikkate alınmasını vatandaşlarına salık veriyor.

Bir önceki yazımız olan Pentagon'dan PKK/PYD'ye isim önerisine açıklama başlıklı makalemizde abd, isim değişikliği ve Ortadoğu Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri