Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Keçiörenli küçük mucitlerin robotları sergileniyor

Antares AVM’de düzenlenen KEDEM Bilim Şenliği Sergisi’nin açılışını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak yaptı. Öğrenciler Mustafa Ak’ı halk oyunları gösterisiyle karşılarlarken, Başkan Ak da sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, “KEDEM öğrencilerimizin hazırladığı güzel bir serginin açılışını gerçekleştiriyoruz. KEDEM’in tanıtımı açısından önemli olan ve öğrencilerimizin emeklerinin sergilendiği sergimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

15 Temmuz robotları ilgi çekti

Açılışın ardından standları tek tek gezen Başkan Ak, öğrencilerin yaptıkları robotları inceleyerek bilgi aldı. Sergilenen projeleri çok beğenen Başkan Ak, küçük mucitleri tebrik edip, başarılarının devamını diledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

KEDEM öğrencilerinin robotlara yükledikleri basit yazılım programları ve çevre ile ilgili bilimsel deneylerin somut örneklerinin yer aldığı sergide, 15 Temmuz’un hain darbecilerine silahlarını bırakıp teslim olmaları çağrısında bulunan robot büyük ilgi çekti. 15 Temmuz şehitlerine minnet ve saygı amaçlı, darbe gecesi vatandaşa tanklardan ateş açan hainlerle Keçiörenli şehitlerin mücadelesini anlatan milli irade robotları, Çaldıran Zümrüt Pazar Alanı’nda pazarcı esnafını denetleyen zabıta robot, Kartaltepe Kent Ormanı için mini yangın söndürücü, ülke güvenliği için insansız Toma gibi ilginç icatlar da sergide yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Erdoğan’dan Deniz Baykal’a sert cevap başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir