Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Mamak’ta girişimcilere destek

Kendi işini kurmak isteyenlere 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi desteği sağlayan girişimcilik kursuna şimdiye kadar 80 başvuru oldu. Mamak Kültür Merkezi’nde ve ilçede yapılacak eğitimler 4 gün sürecek. Gruplar ise hafta içi ve hafta sonu şeklinde açılacak.

Mamak’ta yaşayan herkesin sorunlarına sosyal projeler vasıtasıyla yanıt vermeye çalıştıklarını, bu amaçla girişimcilik ruhuna sahip vatandaşların ilçede desteklenmesini önemsediklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül Akgül, “İhtiyaçlar doğrultusunda yapılan çalışmalarımıza yeni bir tanesini daha eklemiş olduk. Bizim için herkesin kendi hayal ettiği işi yapması adına destek sunmak önemlidir” dedi.

Mamak Belediyesi ile KOSGEB ortaklığında geliştirilecek uygulamalı girişimcilik eğitiminin amacı; girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak. Düzenlenecek bu eğitimlere başvurular devam ediyor. Eğitimlerde yer almak isteyen kişilerin 15 Ekim 2017 tarihine kadar Mamak Belediyesi bünyesinde bulunan İstihdam ve Girişimcilik Ofisine veya Mamak Kültür Merkezi’ne bizzat başvurmaları gerekiyor. Proje kapsamında 250 kişinin eğitim alması hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Genelkurmay Başkanı Akar, Somali’yi ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri