Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“Öyküleriyle Türkülerimiz” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve türkülerin söylendiği, hikayelerinin anlatıldığı ödül töreninde konuklar duygu dolu anlar yaşadı

Programın açılış konuşmasında; bir türkünün olması için hikayesinin de olması gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Muhterem Kurt, “Bir türkü kolay oluşan bir husus değildir. Anadolu insanı duygularını türkülere yansıtmıştır. Onun için türkülerimiz buram buram Anadolu kokar. Çarşambasını sel alan sevdiğini el alan, düğünün, alayların, beylerin, gamın, kederin, ozanların, dillere destan aşıkların diyarıdır Anadolu” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı da, “Milletimizin geçmişine baktığınızda, o dönemlerde insanlarımızın yaşadıkları ne varsa türküye dönüşmüştür. Gün gelmiş hiciv olsun diye manda söğüt dalına çıkmıştır. Bu yüzden türküleri söylerken hikayesini bilmek çok önemli. Böyle etkinlikler sayesinde türkülerimiz tekrar hayat buluyor. Bu törende emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Medeniyet geçmişin bilinci ile yükselir

Programda konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ise, Kendi medeniyetinin ve köklerinin bilincinde bütün insanlığın muhatap aldığı özgüvene sahip gençler yetiştirme noktasında bu tür etkinlikler çok önemlidir. Geçmişimizi bugüne taşırsak, medeniyetimizi o kadar yükseltiriz” dedi.

Öyküleriyle Türkülerimiz yarışmasında ilkokul düzeyinde; Kahramankazan Atatürk İlkokulundan Edanur Kılıç ve Filiz Usta, ortaokul düzeyinde; Keçiören Aşık Veysel Ortaokulundan Zeynep Özsu ve Emir Polat, lise düzeyinde ise Mamak Battalgazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Ebrar Öcal ve Ceyhun Can birinci oldu. Organizasyona verdiği destekten dolayı program sonunda Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Muhterem Kurt tarafından plaket verildi.

Ödül törenine Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Muhterem Kurt, Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. .

Bir önceki yazımız olan İçişleri Bakanlığı ek hizmet binası yanında yangın paniği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri