Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

(Özel haber) 7. sınıf öğrencisi, Türkiye’nin ilk dijital beceri bursunu kazandı

sınıfta okuyan Nazmi Güler, büyük bir başarıya imza attı. Arduino tasarımı konusunda başarı kaydeden Güler, Türkiye’nin ilk ’Dijital Beceri Bursu’nu kazandı.

’Dijital Beceri Bursu’, Türkiye’de ilk kez Beştepe Okulları tarafından sağlanıyor. Yaptığı başvuru sonucu burs almaya hak kazanan Nazmi Güler, teknolojik alanda projelere imza atacak. 7. sınıf öğrencisi Nazmi Güler, arduinonun teknolojik aletlerin test aşamasında kullanıldığını belirterek, Diyelim ki evde gaz kaçağı var bu aletle evdeki gaz kaçağını tespit edecek bir mekanizma yapabiliriz. Neler yapılabileceğini göstermek için proje hazırladım. Bu proje arduinonun başlangıçlarında yapılan en kolay kodlamalardan biridir. Arduinonun bir programı vardır. Arduino programında bunu kendiniz programlarsınız dedi.

Beştepe Okulları Anadolu Lisesi Müdürü Metin Balkaya ise, Türkiye’de ilk kez dijital beceri bursu almaya hak kazanan ismin Nazmi Güler olduğunu ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Osmanlıspor, Kayseri deplasmanına hazır başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri