Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Polis çocukları böyle uyardı

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk, Narkotik, Asayiş, Tem, Güvenlik ve TDP şubelerine ve polis merkezine bağlı toplam 33 ekip ve 75 personel, çocukların korunmasına yönelik olarak park ve bahçelerde Çocuklar İçin Temel Güvenlik Kuralları konulu el broşürlerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Vatandaşları ve çocukları broşürler haricinde sözlü olarak da uyaran emniyet mensupları, Çocuğunuza evinizin adresini ve cep telefon numaralarınızı öğretin ve sık aralıklarla tekrarlatarak unutmamasını sağlayın. Çocuğunuza kendisini tehlikede hissettiği an bağırmasını, ıssız parklar, yollar ve yerlerden uzak durması gerektiğini öğretin. Çocuklarınızın her konuda size güvenmesini ve karşılaştıkları tüm durumlarda size karşı açık olmalarını ve gerçeği olduğu gibi anlatabilmelerini sağlayın. Çocuğunuzun arkadaşları ve aileleri hakkında bilgi sahibi olun. Çocuğunuza, sizin izniniz olmadan kişisel bilgileri kimseye vermemesi gerektiğini öğretin diyerek bilgilendirme yaptı.

Çocukları temel güvenlik kurallarını ezbere bilmeleri konusunda uyaran polisler, özellikle bir yere giderken ailelerine haber vermeleri, okul önlerinde satılan sağlıksız yiyeceklerden almamaları ve adreslerini ve ailesinin telefon numaralarını ezbere bilmeleri gerektiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Uysal, çalışmaları yerinde inceledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri