Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

TİKA’dan Nijerli Arıcılara Eğitim Desteği

TİKA, Nijer’de gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Nijer Cumhuriyeti Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı’nın ilgili personeli ve mahalli arıcılık birlikleri üyelerinden oluşan yedi kişilik bir grup Ordu’ya gelerek Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü bünyesindeki Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde beş gün süre ile eğitim aldı.

Enstitü teknik personelleri tarafından Nijerli katılımcılara verilen Türkiye’de Arıcılık Faaliyetleri, Arı Yetiştiriciliği, Ana Arı ve Arı Sütü Üretimi, Kovan Yapımı ve Atölye Uygulamaları, Arı Ürünleri Analizleri Laboratuvar Uygulamaları konulu teorik eğitimlere ek olarak katılımcılar çeşitli alanlardaki uygulamaları da Enstitü bünyesinde gözlemleme imkanı buldular. Program Ordu İli Arı Yetiştiricileri Birliği,özel sektöre ait temel petek yapım ünitesi ve arıcı ziyaretleri ile de zenginleştirilmiş, programın son gününde ise Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Enstitü Müdürü Feyzullah Konak ile birlikte heyeti makamında kabul etti.

Eğitimlerini tamamlayan heyet üyeleri, eğitim programında emeği geçen herkese teşekkür ederek, ülkelerine döndüler.

Bir önceki yazımız olan 25 yıllık itfaiyeciyi böyle uğurladılar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri