Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türkeş'i sevindiren haber: Aslansınız!

Teklifin 10. maddesi için oyunu kullanan Çavuşoğlu, Genel Kurul Salonu’ndan ayrıldıktan sonra Meclis koridorlarında, anlaşma olursa Başbakan Yıldırım ile birlikte Cenevre’ye gitmek üzere valizleri hazır bekleyen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile karşılaştı.

TÜRKEŞ: ASLANSINIZ!

Meclis koridorundaki Çavuşoğlu-Türkeş karşılaşmasına Kıbrıs esprileri damga vurdu. Bakan Çavuşoğlu, Türkeş’e “Garantörlükten vazgeçmedik deyince, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de “Aslansınız! karşılığını verdi.  Müzakerelere ilişkin Türkeş, 5’li zirveye tüm tarafların hazır halde gelmesi gerektiğini, ancak Rum tarafında bunu göremediklerini, görüşmelerde hâlâ hiçbir maddede bir sonuca ulaşılmadığını vurguladı. Türkeş, Yunanistan tarafının da çözüm istemediğini söyledi. Rum tarafının toprak talepleri karşısında Türkeş, “Ben de şimdi şurayı burayı istiyorum diyeyim. İstemekle oluyor mu yorumunu yaptı.

Bir önceki yazımız olan Anayasa değişikliği teklifinin 9. ve 10. maddesi kabul edildi başlıklı makalemizde anayasa değişikliği, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri