Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Zonguldak’ta 29 Ekim coşkusu

Zonguldak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları hava muhalefeti dolayısıyla Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar konuşma yaptı. Çınar, Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyetimiz 94. yaşında. Ama şunu unutmamamız gerekirken Türkiye’nin yaşı 1000’e yaklaşmış durumdadır. Biz hiç bir millete nasip olmayacak kadar köklü bir tarihe, şanlı bir tarihe, kurumsal kapasite, devlet gelenekleri, ahlaki anlayış, her bakımdan kimseye nasip olmayacak büyük bir devlet geçmişine sahip bir milletiz. Tarihimiz bizim hazinemizdir. Çocuklarımızı bu bilinçle, geçmişle öğüterek geliştirmek asli görevlerimizden olmak zorundadır. Ki devletimiz ebedi ve güçlü olsun diye konuştu.

Törende Genel Maden İşçileri Sendikası tarafından davetlilere Türk Bayrağı dağıtıldı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören, HASAD halk oyunlarının gösterileriyle sona erdi.

Bir önceki yazımız olan TBMM KİT Alt Komisyonu, Zonguldak’ta başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri